Dotazy / Dokumenty

Důležité dokumenty

Kdy se mohu přihlásit?

Začít můžete kdykoli po předložení potřebných tiskopisů, minimálně však 18 měsíců před dovršením potřebného věku pro vykonání zkoušky.

Jak dlouho kurz trvá?

Doba trvání kurzu před složením závěrečné zkoušky je velmi individuální. Záleží na časových možnostech klienta a také na jeho dovednostech. Uchazeč musí mít výborně zvládnutou jak teorii (pravidla silničního provozu, technika vozidla), tak praxi, tedy řízení vozidla v běžném provozu.
Doba trvání kurzu u skupiny B, tedy u osobního vozidla, je například 2 měsíce.

Kolik je čeho třeba povinně absolvovat?

Minimální počet hodin věnovaných teorii a jízdám je daný zákonem. Před nástupem ke zkoušce je třeba mít splněno 36 vyučovacích hodin teorie a 28 vyučovacích hodin (45-minutových) strávených řízením vozidla. Při individuální formě studia je možné zkrátit teorii v autoškole na 11hodin, přičemž příprava probíhá samostudiem. Uchazeč o ŘP dochází do autoškoly pouze na konzultace.

Jak probíhá záverecná zkouška??

Po splnění všech náležitostí absolvuje uchazeč závěrečnou zkoušku. Ta se skládá z teoretické a praktické části.
Teoretická část spočívá v elektronickém testu, který vyplňuje uchazeč na počítači.
Praktická část zkoušky pak spočívá v řízení vozidla v provozu po dobu 30 minut. V rámci praktické zkoušky je třeba zvládnout všechny obvyklé situace, tedy parkování podélné i příčné, průjezd světelnou křižovatkou, bezpečné zvládnutí řízení vozidla ve městě i mimo něj.

Co si mám vzít s sebou na zkoušku?

Zkouška v Táboře probíhá v sídle Městského úřadu vedle autobusového nádraží. S sebou je třeba mít v případě 1. zkoušky 700 Kč jako poplatek městskému úřadu a občanský průkaz.

Zadejte vase jmeno a emailovou adresu a my vam zasleme jednorazovy kod diky kteremu ziskate slevu na vycvik sk. B.

Submit